3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

En Uygun Kasko

araç kaskosu

Kasko’nun gerçek güzelliklerini ve sağladığı iç huzurunu ancak bir kaza durumunda deneyimleyebiliriz. Tabii bu da ancak tam korumalı bir poliçe sahibi iseniz tam anlamıyla mümkündür. Türkiye’de genel tüketici davranışı ancak mağdur duruma düştüğü zaman, haklarını aramaya çalışan bir profildir . Aslında çoğu insanımız kasko yaptırırken bile aslında ne gibi haklarının olduğunu, teminatlarının limitlerini vb. tam olarak okumaz veya okusa da sormadığından tam olarak anlamaz. Genellikle, bir kasko fiyatı aramaya başladığımız o anda en çok yoğunlaştığımız konu fiyat avantajı ve aracın kağıt üzerinde güvenceye alınmış olduğunun belgesidir. Ancak sırf fiyatı uygun olsun diye yaptırdığımız kasko poliçeleri çoğu zaman hasarınızın eksik ödenmesi ve hatta hiç ödenmemesi gibi vahim bir durumu doğurabilir.

Tam da burada doğru şirketi seçmenin önemi ortaya çıkar. Doğru bilgilendiren, tam koruma sağlayan bir poliçe sizi hem rahat ettirir, hem de zarar durumlarında canınız gereksiz yere sıkılmaz.

Kaskonun yasalar çerçevesindeki tanımını anlamak aslında biraz zordur, keza hukuki terimler vb. ile doludur. Kanuni tanımına bakacak olursak; “kasko sigortası, sigortalının, karayolunda kullanılabilen motorlu ve motorsuz taşıtlar, römork veya karavanlar ile iş makinelerinden ve lastik tekerlekli traktörlerden doğan menfâatlerinin doğabilecek zararlar dolayısıyla ihlâli sonucu uğrayacağı maddi zararları temin eden bir hizmettir” şeklindedir.

Bunun özetlersek “kasko aslında araç sahibinin en ucuz kasko karayolunda aracına gelebilecek zararlara karşı kendini teminat karşılığı, bir sigorta şirketi kullanarak güvence altına almasıdır.” (Araca gelebilecek zararlar denildiğinde trafik kazaları, hırsızlık ve kötü niyetli hareketler vb. sayılabilir)

Önemli Not: Kasko sigortası ekstra teminat (en ucuz kasko) primleri yatırılmadığı sürece Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Fakat yurtdışı için satın alınabilen versiyonları da bulunmaktadır.

Kasko sigortası aracınıza gelebilecek zararları teminat altına alan bir poliçe türüdür. Kasko sigortası ve trafik sigortası genelde birbirine karıştırılan poliçelerdir. Poliçe sahipleri tarafından İki poliçe arasındaki fark öğrenilmeli ve bu poliçeler bilinçli şekilde yaptırılmalıdır. Trafik sigortası sadece karşı tarafa verilen zararları karşılar. Teminat 31.000 tl ye kadardır. Trafik sigortasında teminatları devlet tarafından belirlenir, teminatlar standarttır ve teminat çıkartma ya da ekleme söz konusu değildir. Devlet poliçenin teminatlarını oluşturmuş ve zorunlu hale getirmiştir. Eğer poliçeye teminat eklenirse ada çıkartılırsa poliçe geçersiz hale gelmektedir. Bu poliçe yaptırılmadığında devletin uyguladığı yaptırımlar bulunmaktadır. Kaskoda ise kendi aracınıza verilen zararları karşılar. Teminatları isteğe göre verilebilir. 40.000 tl den başlayan bu teminatlar 500.000 tl ve 600.000 tl ye kadar çıkartılabilir. Teminatları devlet değil siz belirlersiniz. İstediğiniz teminatı ekleyebilir istediğiniz teminatı çıkartabilirsiniz. Kasko sigortası trafik sigortası gibi zorunlu değildir. Araç sahipleri bu poliçeleri isterlerse yaptırabilirler. Yaptırılmadığı durumlar da herhangi bir yaptırım bulunmamaktadır. Fiyatların artmasıyla birlikte en çok sorulan sorulardan biri de en uygun kaskoyu nasıl bulabilirimdir. Bu soruya şu şekilde cevap verilebilir; kasko sigortasını bir yemeğe benzetirsek yemeğin içine ne eklemek isterseniz onu koyarsınız nasıl bir tat almak istiyorsanız ya da neye ihtiyacınız varsa onu eklemeyi tercih edersiniz. Siz ne kadar malzemesi fazla bir yemek oluşturursanız yemeğinizin maliyeti buna denk olarak artar. Aynı şekilde az malzeme ekleyerek bir yemek yapmak isterseniz maliyetiniz düşük olacaktır.

En ucuz kasko nasıl bulabilirim sorusu yerine teminatı boş olmayan benim işime yarayabilecek poliçeyi nasıl uyguna kestirebilirim sorusu daha mantıklı olabilir. En ucuzu bulma algısı araç sahiplerini bilinçsizce poliçe kestirmeye yönlendirmekte maalesef. Bu algılıyı yok etmek tabi ki mümkün değil ama insanları ne kadar bu konuda bilinçlendirirsek etrafta kaskosunu yaptırmış ama teminatlarının içerinden bilgisi olmayan poliçesinin neyi kapsayıp neyi kapsamadığını bilmeyen insanları azaltmış oluruz. Aracın kasko fiyatını etkileyen faktörlerden biride aracın il plakasının ne olduğudur. 06 plakalı bir aracın kaskosu ile 42 plaka aracın kaskosu araç değerleri aynı olsa dahi fiyatları farklı çıkmaktadır. Terör bölgesinde yaşasan bir kişinin aracı diğer araçlara göre daha fazla riskte olduğu için prim tutarı diğer araçlara göre tabi ki daha fazla çıkmaktadır. Her sigorta şirketinin kendine göre prim belirleme stratejisi vardır. Bu yüzden kasko yaptırırken karşılaştırma yapmakta fayda vardır.

EN EKONOMIK FIYATLARLA, KASKO'NUN ADRESI SIGORTA EXPRESS - ANKARA

Sigorta Express olarak yıllardır müşterilerimizi doğru bilgilendiriyor, onların maximum faydayı en uygun fiyatlarla alabilmesi için çalışıyoruz. Profesyonel kasko uzmanlarımız önce aracınızı değerlendirir sonrasında çalıştığınız iş kolu ve faailetlerinizi bu denkleme ekler ve en son olarak ta trafikteki geçmişinizi katarak fiyatlandırmayı çıkarır. Bu bilgiler çerçevesinde yapılabilecek tüm indirimler yapılır, değişik sigorta seçenekleri de sizin değerlendirmeniz için görüşlerinize sunulur.

En uygun fiyatlı poliçeyi maksimum koruma teminatları ile sunmak ve bunu yaparken de size güveni hissettirmek için çalışan Sigorta Express’in farkını siz de deneyimleyebilirsiniz. Bizi Türkiye’nin her noktasından 0 312 331 0000 ‘den arayabilir ve hizmetlerimizden 100% ve eksiksiz faydalanabilirsiniz.

Araç Kaskosu için alternatif aramalar

  • En uygun kasko
  • En ucuz kasko
  • Ankara kasko
  • en uygun araç kaskosu

İlginizi çekebilir

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |