3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Benim Güvencem Sigortası

benim güvencem sigortası

Sigorta, poliçesinin süresi kadar bir güvence anlamına gelmekte olup yaşanacak herhangi bir kaza sonucu olası kayıplara karşı bir telafi anlamı taşımaktadır. Kaza ile birlikte meydana gelecek tüm tedavi masraflarının sigorta poliçesi tarafından karşılanması ile birlikte sigortalı bireyin kaza sonucu vefat etmesi ile lehtarına veya sakat kalırsa bizatihi kendisine güvence sağlamaktadır. Benim güvencem sigortası bazı farklı teminatları içermektedir. Bunlar arasında sürekli sakatlık hali, tedavi masraflarının karşılanması ve beklenmedik kaza ve ani ölümler olarak ifade edilebilir.

Benim güvencem sigortası 18 – 65 yaş arasında ki tüm bireyleri kapsamaktadır. Ve süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Benim güvencem sigortasını tek başına yaptırabileceğiniz gibi birçok paketi de içerisinde ekleyerek yaptırabilmeniz mümkündür. Bu kasko veya konut sigortasıları yaptırırken benim güvencem sigortasında ek teminat olarak eklemek anlamına gelebilir.

Benim güvencem sigortası insanların başlarına bir kaza gelmesi durumunda kapsama sağlayacak bir ürün ve tabii averaj insanın bu tip bir ihtimâli kendi için düşünmesi söz konusu olmadığından da ülkemizde zorunlu olmadıkça bu tip bir sigortayı ne yazık ki almıyoruz. Malum biz Türküz ve Türk’e birşey olmaz mentalitesi olsa gerek bu durum.

Kazalar devamlı oluyor. İnsanlar bazen yaralanıyor ve hatta bazen de ölebiliyor. Bu tip olaylar sadece iş durumlarında veya fabrikalarda da olmuyor bazen kaldırımdan düşünce bile ayağınızı incitebiliyor ve hatta kırabiliyorsunuz. Ya da yolda giderken kafanıza birşey düşüveriyor ve dikiş attırmanız gerekiyor mesela. Tüm bu gibi durumlarda yaptıracağınız bir benim güvencem sigortası sizi her anlamda koruyan bir kalkan olarak yanınızda olabilir. Bu sigortanın diğer bir güzel yanı da aslında sağlık sigortasına oranla çok daha ucuz olması. Benim güvencem sigortası ülkemizde sağlık sigortası gibi fazla tanınmış bir ürün olmadığından hem bununla ilgili şirketlerin bunu geliştirmek amacıyla yaptığı promosyonlar bulunuyor hem de risk ve kapsama alanı çok geniş olmadığında bu ürünün fiyatı daha makul bir sınırda tutulabiliyor.

Benim güvencem sigortası daha çok büyük fabrikalar, büyük ölçekli ve işgücüne dayalı sektörlerde daha çok tercih edilebiliyor olabilir ancak bireysel anlamda da bu ürün satın alınabilir. Özellikle de fiziki bir işte çalışıyorsanız her türlü yaralanma riskine karşı bu tip koruma sizi ve yakınlarınızı her anlamda rahatlatacaktır. Yakınlarınız diyoruz kez bu sigorta aslında aileniz için de önemli ve size birşey olması durumunda onların içine düşecekleri durumun da sigortası bu şekilde sağlanmış olacaktır. Sizin tedaviniz sırasında doğabilecek masraflar için bir stres söz konusu olmayacağı gibi tedavinizin de en iyi hastanelerde gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Benim güvencem sigortası yeni kanunla birlikte artık madenler için de sabit ve zorunlu hale getirildi. Bu aslında geç kalınmış bir karar. Her yıl madenlerde yüzlerce insanımız yaralanıyor ve/veya yaşamlarını kaybediyorlar ve bunların hiçbirinin de sigortası ne yazık ki yok. Artık bu sigortanın zorunlu olması ile hem madenciler hem de aileleri bu konuda rahat edeceklerdir.

Ülkemizde, tüm dünyada olduğu gibi iş kazaları yaygın. Türkiye de Avrupa standartlarına oranla bu tip kazalarda ne yazık ki en çok ölümlerin ve yaralanmaların yaşandığı ülkelerin başında geliyor. Benim güvencem sigortası bu anlamada şirketler için de çok mantıklı. Bir inşaatınız varsa mesela, buradaki all risks sigortası’nın kapsayamadığı alanları benim güvencem sigortası fazlasıyla sağlayabilir veya çalışanlarınızın sağlığını güvence altına almak ile aslında hem başınızın ağrıması ihtimalini azaltımış olursunuz hem de olası bir yaralanma durumunda oluşacak krizi güzel bir hastane ortamı ile yatıştırmış olursunuz. Mutlaka bu tip bir sigorta size bir mali yük getirecektir ancak hem toplu olarak bu sigortayı yaptırdığınızda önemli ölçüde indirim alırsınız hem de çalışanlarınıza bunu bir ek koruma olarak sunarak işçileriniz ve hatta aileleri nezlinde kahraman olursunuz.

Durumunuz ne olursa olsun bir Benim güvencem sigortası sizi kişisel olarak veya şirket olarak her türlü kaza durumlarında tam koruma altına alacak bir poliçe olarak mutlaka düşünülmesi gerek bir üründür.

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |