3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Erasmus Sigortası

erasmus sigortası

Erasmus programları günümüzde çok popüler hale gelmiş, öğrencilerin kendilerine çok şey katan bu programlar önemini git gide artırmakta. Erasmus programı ve staj için zorunlu hale getirilmiş bir sigortadır.

Gideceği ülke bu sigorta olmadan giriş yapılmasına izin vermemekte. Çünkü ilk önce öğrencinin kendini teminat almasını ister. Okulda yaşanabilecek kazalar ufak aksilikler yaşandığı zaman iki tarafında mağdur olmaması için yapılan doğru bir uygulama aslında. Bizde ülkemize erasmus programıyla gelen yabancı öğrencilerden erasmus sağlık sigortasını talep etmekteyiz. Bide sadece yurtdışı seyahat sağlık sigortası vardır öğrencilerimiz erasmus sağlık sigortasıyla yurtdışı sağlık sigortasını birbirine karıştırmakta. İkisi farklı teminatları içeren çok farklı iki poliçedir.

Erasmus programına katılan öğrenci eğer yurtdışı seyahat sigortası yaptırıp yurtdışına çıkarsa gidilen ülkede sağlık masrafları karşılanmaz. Aynı şekilde yurtdışına turistlik için giden bir vatandaş erasmus sağlık sigortası yaptırırsa o ülkede başına bir iş geldiğinde sigorta şirketi sen erasmus sigortası yaptırmışsın ama aslında sen turistlik amacıyla gelmişsin sana yanlış poliçe kesilmiş bu konu beni ilgilendirmez o yüzden ben ödemeni karşılayamam der. O yüzden sigorta yaptırırken sigorta şirketlerini ziyaret edip teknik personellerden bu konuda yardım alabilirsiniz. Doğru poliçenin kesilmesi çok önemlidir. Mesela öğrenci gittiği erasmus programında bir deneye katılıyor ve bu deney sırasında değerli bir deney makinasını bozdu. İşte bu durumda esrasmus sağlık sigortası hemen devreye girer ve ne okulu nede öğrenciyi mağfur etmeden olayı çözer.

Erasmus sigortası en fazla 1 sene yapılmaktadır. Gidilen ülkenin Gümrüğünden giriş ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş ile sona erer. Öğrenci 1 senelik sigortalarda dilediği kadar giriş çıkış yaptırabilmektedir. Bu giriş çıkışta yeni bir poliçe satın almadan mevcut poliçe kullanılabilir. Her seferinde azami 6 hafta süre ile teminatları geçerli olur. Bazı ülkeler kendi sigorta poliçesini istemekte dışarıdan yapılan poliçeleri kabul etmiyor. Örn: Fransa ve Finlandiya. En çok sorulan sorulardan biride
Erasmus sağlık sigortası ne kadar? Esasmus sağlık sigorta gidilen ülkeye göre sigortalı kişinin yaşı daha öncesinden bir rahatsızlığı olup olmağına göre değişkenlik göstermektedir.

  • Ziraat Yurtdışı Eğitim Amaçlı Seyahat Sağlık Sigortası
  • MAPFREE – YEES (Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası)
  • AIG –(Süre açısından iki farklı versiyonu var: Dikkat etmek gerekiyor)
  • AXA – Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası
  • Tüm yurtdışını da kapsayan sağlık sigortaları
  • AON – IPS ya da online olarak yapılabilen öğrenci sağlık sigortaları

İlginizi çekebilir

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |