3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Mesleki Sorumluluk Sigortası

mesleki sorumluluk sigortası

Üçüncü şahıslardan tarafınıza yöneltilebilecek olumsuz tazminat risklerine karşı haklarınızı güvence altına alan Mesleki Sorumluluk Sigortası ile mesleğinizi güven içinde icra edebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız sigorta poliçesinde belirlenen ana teminatların yanı sıra ihtiyaçlarınıza göre farklı teminatlar da belirleyebilirsiniz. Sigorta yaptırmış olan meslek sahibine, verdiği hizmetlerin gerektiği gibi yerine getirilmemesi ya da kusurlu olması gibi sebeplerle üçüncü şahıslar tarafından talep edilen tazminatlar konusunda poliçede belirtilen ana teminatlar ve özel teminatlar çerçevesinde hizmet sunuyor ve kazancınızı güvence altına alıyoruz.

Mali müşavirlik, avukatlık, muhasebecilik, mimarlık ve mühendislik, insan kaynakları uzmanlığı başta olmak üzere çeşitli meslek alanlarına çalışan kişilere hazırlamış olduğumuz Mesleki Sorumluluk Sigortası paketiyle Sigorta Express güvencersiyle teminat veriyoruz.

Bu sigorta kapsamında değerlendirilen ve yapılması gereken sigortalar şunlardır:

AVUKAT MESLEKI SORUMLULUK SIGORTASI

Avukatlık mesleğinin taşıdığı sorumluluklar, adalet sisteminde bulunduğu yer ve saygınlığı es geçilemez bir gerçektir. Ancak kimi durumlarda kişiler avukatlık mesleğini icra ederken gerek müvekkillerine gerekse üçüncü şahıslara kasti ve ya kasıtsız olarak zarar verebilmektedir.

Avukatın verdiği zararlara karşı açılan tazminat davalarını teminat altına alan ve avukatın mesleki kariyerini göz önünde bulundrurarak onu koruyan Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası, bu mesleği icra eden kişilerin bu süreçte aldığı zararın tazminini sağlamaktadır.

TIBBI HEKIM (DOKTOR) SORUMLULUK SIGORTASI

İnsan hayatının emanet edildiği meslek gruplarından olan doktorluk, beraberinde bu mesleği icra eden kişilere ağır bir sorumluluk da yüklemektedir. Hem hastanın hayatta kalması için elinden geleni yapan doktorlar, hem de olası bir kayıp durumunda veya hastalık esnasındaki sağlık masraflarından doğan maddi manevi zararlar sebebiyle, hasta yakınlarınca yükümlü tutulabilmektedir.

Bu gibi durumlarda zararın tazminatı istenmekte ve bu görev doktorluk mesleğini icra eden kişilere yüklenmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı takdirde doktorların hukuki süreçte de yanında olan sigorta poliçesi, doktorun aldığı zararın tazminini karşılayarak onu çeşitli limitler dahilinde güvence altına alır.

ACENTE MESLEKI SORUMLULUK SIGORTASI

Kimi zaman aracı firmalarla çalışılan durumlarda, mesleki sırların saklanmaması veya kötüye kullanılması gibi durumlardan doğan zararlara ilişkin tazminat taleplerinde bulunulabilmektedir.

Bu gibi durumlar müşteri ile asıl firma arasında kalması dolayısıyla acentelere bağlanmakta ve zararın tazmini acentelerden talep edilmektedir. Bu gibi olası durumlara karşın hukuki süreçler içerisinde ve zararın tazmini kısmında acentelerin yanında olan sigorta çeşidi Acente Mesleki Sorumluluk Sigortası’dır.

YÖNETICI/İŞVEREN SORUMLULUK SIGORTASI

Bu sigorta şirket müdürlerinin, yöneticilerinin ve yetkililerinin görevlerini yerine getirirken yapabilecekleri hataları kapsayan bir sigortadır.

Bu poliçeyle şirket yöneticilerinin yaptıkları hata dolayısıyla kendilerine hissedarlar, çeşitli kuruluşlar, rakipler veya şirketin iş yaptığı firmalar tarafından açılan tazminat davaları veya idari para cezaları teminat altına alınmaktadır.

3. ŞAHIS MALI SORUMLULUK SIGORTASI

Şahsın kendisinin veya yanında çalıştırdığı elemanlarının işyerinden doğan bir kaza sebebiyle 3. kişilerin vefatı, yaralanması veya sakatlanması sebebiyle veya 3. şahsın sahip olduğu mallara zarar gelmesi halinde talep edilen tazminatı teminat altına alan sigorta çeşitidir.

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |