3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Mini Onarım Kaskosu

mini onarım kaskosu

Mini onarım teminatı, poliçenizin süresi boyunca hasarsızlığınızı bozmadan ve ücret alınmadan aracınızdaki ufak hasarların tamir edilebilmesi teminatıdır. Bu teminat ufak hasarlar yapan ve hasarsızlığı bozulmasın diye kendi cebinden ödemek isteyen müşterileri düşünülerek hazırlanmış bir teminattır. Daha öncelerde bu teminatın yokluğu pek çok kişiyi mağdur etmiş ve kişilerin bu ufak hasarları nasıl hasarsızlığımı bozmadan yaptıracağım sorusuyla baş başa bırakmıştır. Sigorta şirketleri bir süreden sonra bu mağduriyeti gidermek için çalışmalar başlatmış ve mini onarım teminatını bizlere sunmuşlardır. Mini onarım teminatı bir kaskonun olmazsa olmaz teminatlarında olmalıdır. Bir hırsızlık teminatı kaskoda nasıl zorunlu olmalıysa mini onarım teminatı da aynı hassasiyetle eklenmelidir. Kasko yaptırırken ilk önce mini onarım eklenirse daha verimli bir poliçeye sahip olmuş olursunuz.

Mini onarımın amacı siz bu teminatı kullandığınız zaman gelecek sene kaskonuz yenilenirken bu hasarınız görünmez hale gelir ve hasarsızlığınız korunarak indirim kademeniz aynen artarak devam eder. Eğer mini onarım teminatınız poliçeniz mevcut değilse hasarsızlığınız bozulur ve gelecek sene cezalı olarak yenileme işlemi yaptırmak zorunda kalırsınız. Bu şekilde poliçe onaylatmayı kimse istemez tabi ki üstelik ufacık bir hasar için koca kaskonun hasarsızlığının bozulması gerçekten sinir bozucu olsa gerek.

Mini onarım teminatı şirketten şirkete değişiklikler göstermektedir. Şirketler kendi standartları ve limitleri doğrultusunda bu teminatları poliçede sunarlar. Mini onarımın kapsamadığı durumlar da vardır yada poliçenizin limitlerini aşıyorsa mini onarım teminatını kapsamamaktadır. .o yüzden Küçük hasarlarda ilk önce servisinizden hasarınızın mini onarım limit ve kapsamları içerisinde olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz . Birazda mini onarım teminatının nasıl hasarları karşıladığından bahsedelim; aracınızın iç döşemesinde ki sigara yanığı, çizik ve yırtık gibi hasarları azami düzeyde düzeltilebilmektedir. Ufak darbeler sonucunda kaportada oluşan göçükleri boya kullanmadan ve orjinalliğini koruyarak yaptırabilirsiniz. Tampon sıyrıkları anahtar çizikleri kapı vurukları mini yama denilen teknikle düzeltilebilir. Ön camda meydana gelen çatlaklar hasarlar yine mini onarım teminatı ile hasarınız onarılır. Çoğunlukla bu teminat kaskolarda sunulmamaktadır ama yeni yeni zorunlu bazı şirketlerin zorunlu trafik sigortası poliçesinde de bu teminat sunulmaktadır.

İlginizi çekebilir

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |