3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları 2016

motosiklet sigortası

Günümüzde tüm motorlu kara taşıtlarının yaptırmak durumunda olduğu zorunlu trafik sigortası, motosiklet sahipleri için de büyük önem taşıyor. Ulaşım araçlarının en pratiklerinden sayılan motosikletler için motosiklet sigortası zorunlu kılınmaktadır. Mevcut verilere göre Türkiye’deki araç cinsi açısından trafik kazaları sayılarında otomobil ve kamyonetlerin ardından motosikletler gelirken, trafik sigortası yaptırma oranlarında ise motosikletler son sırada yer alıyor. Halbuki motosiklet ile ulaşımın trafikte içerdiği riskin diğer araçlarla eşit derecede olduğunu kabul etmeliyiz.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

En pratik ulaşım araçlarından olan motosiklet için; Motosiklet Trafik Sigortası’na olan ihtiyaç günden güne artmaktadır. Motosiklet trafik sigortası fiyatları, tüm araç cinslerinde olduğu gibi gelen olağanüstü zamlar nedeniyle motosiklet sahiplerini de detaylı bir fiyat araştırması içine soktu. Motosiklete sahip sürücüler kendi bütçelerine uygun motosiklet trafik sigortası fiyatları ile ilgili kapsamlı bilgiye sahip olmak için araştırmalarını derinleştirmeye başladılar. Hal böyle iken motosiklet sigortası fiyatları ne kadar? Motosiklet sigortası fiyatları için net bir rakam aralığı vermek, sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikası, motosiklet sahibinin daha önceki hasar geçmişi ve bulunduğu il gibi faktörlerin belirleyici olmasından dolayı güçtür. Fakat araç sahibi bu süreçte farklı sigorta şirketlerinden teklif alma yoluna giderek, motosiklet sigortasını en uygun fiyata yaptırma şansını yakalayabilir. En pratik ulaşım araçlarından olan motosiklet için Motosiklet Trafik Sigortası’na olan ihtiyaç günden güne artmaktadır. 2006-2016 yıllları aralığındaki prim artışları motosiklet satışlarını düşürse de trafik sigortasının zorunluluk durumunu etkilememiştir.

En uygun motosiklet sigortasını bulabilmek için çeşitli firmaların motosiklet trafik sigorta fiyatlarını karşılaştırmalısınız. Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları, motosikletin motor hacmine ve kullanım yılına göre değişiklik gösterir. Motor hacmi ve motosikletin yaşı motosiklet trafik sigortası fiyatlarını belirler. Motosiklet sigorta fiyatları marka model olarak her motosiklette değişiklik gösterir. Motosiklet sigortası fiyatı almak için Sigorta Express sigorta şirketimize başvurabilirsiniz.

En Uygun Motosiklet Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Motosiklet Trafik Sigortası aracınızla başkalarına ve diğer araçlara ya da motosikletlere vereceğiniz zararlara karşı sizi teminat altına almaktadır. Trafik Sigortası teminat limitleri TC Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Motosiklet teminat limitleri koltuk sayısı bakımından otomobil ve diğer binek araçlara göre daha düşüktür Sürücünün kazasının az olması, sigortanın vaktinde yenilenmesi, araç plakasının hangi şehire bağlı olduğu gibi etkenler en uygun motosiklet trafik sigortası alırken dikkat etmeniz gereken etkenlerdendir. Farklı sigorta şirketlerinden aldığınız teklifleri değerlendirerek aracınıza en uygun motosiklet trafik sigortasını satın alabilirsiniz.

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

En kapsamlı kaskoyu araştırırken fiyat olarak en uygun motosiklet kasko fiyatlarını bulabilmeniz de önem arz etmektedir. Bunun için sigorta şirketlerinin sunduğu kasko teklifleri arasından karşılaştırma yapmanız ve ehliyet, meslek, sertifika gibi muafiyetleri değerlendirmeniz bu anlamda size yardımcı olacaktır.

Motosiklet bazı insanlar için arabadan bile değerli ve bir nevi özgürlüğü simgeliyor. Bu açıdan bir bağ kurduğunuz bu aracı korumak ta önem taşıyor. Bu çerçevede Sigorta Express olarak yanınızdayız. Motosiklet sigortası iki ayrı şekilde değerlendirilebilir.

Motosiklet sahiplerinin karayollarında karşılaşılabilecek risklere karşı zorunlu motosiklet trafik sigortası yaptırması. Diğeri ise kasko sigortasıdır.

Çarpma, çarpılma, devrilme, yanma, çalınma, çalınmaya teşebbüs gibi risklere karşı motosiklet güvence altına alınır. Türkiye sınırları dahilinde motorsikletleri, gerek seyir gerekse park halinde iken karşılaşabileceği bütün bu risklerine karşı güvence altına alan bir araç sigortasıdır. Motosiklet sonuç itibariyle iki tekerlek üzerinde hareket eden bir araç olması sebebiyle sigorta şirketleri açısından kazaya en müsait araçlardan biridir. Bu sebeple her yıl motosiklet sigortaları bir önceki yıla nazaran artış göstermekte ve primler yüksek tutulmaktadır.

Her şeyden önce müşterilerinin zararlarını karşılayan, sigortalılarını her türlü ekstrem duruma ve başlarına gelebilecek kazalara karşı teminat altına alan Sigorta Express, sigortalılarının her zaman yanında yer alıp, en uygun primlerle ve ödeme koşullarıyla gerçekleştirdikleri poliçeleriyle, Motosiklet Sigortası için de mağduriyetlerini en hızlı ve en kapsamlı şekilde giderme amacı gütmektedir.

Motosiklet Trafik Sigortası

Kullanımda olan tüm kara taşıtları gibi motosikletler içinde zorunlu trafik sigortası mevcuttur. Motosiklet sahiplerinin yaptırması gereken bu sigorta motosiklet ile diğer araçlara veya 3. şahıslara verilebilecek her türlü zarara karşın sigortalı şahsı teminat altına almakta ve bu gibi durumlarla karşılaşması halinde de hukuki süreçte ve sonrasında zararın tespiti ve tazmininde sigortalının maddi hasarını gidermektedir.

Motosiklet Kaskosu

Tıpkı diğer araçlar gibi motosikletler de belli riskler altında bulunmaktadır. Motosiklet Kasko Sigortası ile aracın başına gelebilecek herhangi bir duruma karşın sigortalı teminat altına alınmış olmaktadır. Yangın, hırsızlık, çarpma, infilak, bozulma, çeşitli halk hareketlerinden doğan hasarlar gibi pek çok riske karşı aracı teminat altına alan sigorta, diğer araçlara nazaran çok daha uygun fiyatlarla sigortalıyı güvence altına almaktadır.

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |