3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Sağlık Sigortası

sağlık sigortası

Sağlığınız şu an iyi olabilir ancak bu her zaman böyle olacak anlamına gelmez. Sağlık sigortası tam da bunun için sizin ve hatta eğer kapsam içindeyse tüm ailenizin de her zaman en sağlıklı halde kalmanız için çalışılmış bir poliçedir ve sizlere istediğiniz hastanede ve hatta istediğiniz ülkede ücretsiz tedavi imkânları ile güvenli bir hayat sunabilir. Bazı sağlık sigortası çeşitlerinde bazı durumlarda veya kapsam dışında bulunan absürt durumlarda ufak kesintiler olabilir ancak bu miktar bile sizin ödeyeceğiniz poliçenin tutarı göz önünde bulunduruluduğunda çok daha cüzi bir miktarda, neredeyse önemsiz bir düzeyde kalacaktır.

Sağlık sigortası ve hatta ülkemizde bilindiği adı ile “Özel Sağlık Sigortası” sizin devlet hastaneleri kapılarında sürünmenizi engelleyici ve bu anlamda zaten stresli bir durumda sizin stresinizi azaltacak bir üründür. Bulunduğunuz şehir veya ülkede size en yakın veya seçtiğiniz en iyi bir hastaneye gidersiniz, tedavinizi olursunuz, gerekirse ameliyat olursunuz ve tüm bunlar kapsama altına alınır. Yani sağlığınız bu sigorta ile tamamen güvence altında olur.

Aile Sağlık Sigortası poliçeleri de yine bu kapsamda düşünülen ve tabii bu sefer tüm aileyi kapsayan poliçelerdir ve aile bireyi sayısı arttıkça da bu sigortanın fiyatı da o oranda düşecektir. Yani daha fazla insan daha ucuz sigorta poliçe fiyatı mentalitesi ile çalışır. Ailenizin sağlığı için bu tip poliçe gerçekten hayat kurtarıcı olabilir özellikle de küçük çocuk veya çocuklarınız varsa bu daha da önemli olacaktır keza onların başına gelebilecek hastalıklar, bağışıklık düzeyleri bize göre çok daha düşük olduğundan, daha sıklıkla ve daha ağır geçecektir tabii bu durum da sizin sıklıkla hastane ziyaretlerinde bulunmanızı gerektirebilir. Tüm bu nevi olaylarda gecenin bir yarısında bir devlet hastanesinde olmayı mı seçersiniz yoksa evinize en yakın en iyi bir hastanede mi? Bir düşünün. Veya hiç düşünmeden söyleyelim keza sanıyoruz bunun cevabı herkes için aynı olacaktır. Böyle bir stresi kimse istemez, orası kesin!

Tabii burada Sağlık Sigortası fiyatları da önemli. “Ben zaten kıt kanaat geçiyorum, buna parayı nasıl ayırayım?” diyenleri duyabilir gibiyiz. Ancak eskiden sağlık sigortası poliçe fiyatları çok uçukken hastanelerin çeşitlenmesi ve insanların daha az doktora gitmeleri ve daha az ilaç almaları ile bu fiyatlar çok daha makul hale geldiler. Artık averaj bir çalışan bile ailesi için belirli kapsamda bir özel sağlık sigortası alabiliyor. Bazı sağlık sigortası çeşitleri de bu anlamda kendilerini geliştirdiler diyebiliriz ve daha ufak kapsamlı “mini” poliçeler de oluşmaya başladı artık. Böylece daha ufak tedavi gerektiren hastane ziyaretlerini kapsayan bir nevi “hibird” poliçeler ortaya çıktı. Böyle bir poliçe ile belki büyük ameliyatlar kapsam dışına alınırken aslında sıklıkla kullandığınız 1-2 saatlik doktor ziyaretleri kapsam içine çekildi. Bu tip bir poliçe alabilir ve bu çerçevede yine bir özel sağlık sigortası ile ailenizi koruma altına artık alabilirsiniz.

Diyelim ki ailecek yurtdışına çıktınız ve burada sizin veya aile fertlerinden birinin başına bir olay geldi. Buradaki tedavi masrafları hem ülkemize göre daha yüksek olacaktır hem de buradaki ek tedaviler ve ilaçlar da çok daha fahişt fiyatlı olarak size yansıtılacaktır. Eğer burada yaptırdığınız sağlık sigortanız varsa burada da tamamen kapsama altındasınız demektir. Tüm masraflarınız tamamen ödeneceği gibi ilaçlarınız dahil tüm aparat ve ek hizmetlere de bir ek ücret ödemezsiniz. Yani yurtdışında da yurtiçinde olduğu gibi tamamen koruma altında olabilirsiniz. (Önemli not: Yurtdışında kapsam sağlayacak poliçelerle ilgili olarak yurtdışına çıkmadan sigorta acentenize danışmanız önemlidir keza bazı poliçeler yurtdışı tedavi hizmetleri bazılarını veya tümünü kapsamayabilir)

Sağlığınız ve ailenizin sağlığı için bu tip bir poliçe gerçekten de eşi bulunmaz bazı imkanlar yaratabilir ve sizin huzurlu bir hayat geçirmenizi temin edebilir. Sağlıklı hayat mutlu bir hayattır.

İlginizi çekebilir

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |