Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

sigorta soru cevap

Seyahat Sağlık Sigortası neden yaptırılır, neleri kapsar?
Yaptıracağınız seyahat sigortası ile hem vize alabilmenin ön koşulunu sağlamış olur, hem de seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz her türlü riske karşı önlem almış olursunuz. Sigortanızın geçerli olduğu bölge, teminat limiti ve seyahat süresi içindeki hastalanma ve kazaya uğrama sonucunda oluşan; ayakta tedavi ve yatarak tedavi harcamaları ile vefat halinde cenazenin yurda nakli veya yurt dışında defin masraflarına ilişkin acil tıbbi yardım masrafları gibi teminatları kapsar.

Kasko arabamın “pert” olduğuna nasıl karar verir?
Pert, sigortalı aracın %70'inin veya daha fazlasının hasara uğraması ya da onarım masraflarının sigorta değerine yaklaşması demektir Sigorta şirketleri aracın pert kararını aracın onarım masrafları + sovtaj bedeli (hurda fiyatı) üzerinden giderek karar verirler. Eksperler aracınıza baktıktan sonra sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hurda araçları satın alan firmalara aracın kazalı haliyle çekilmiş fotoğraflarını ve servisin veya tamirhanenin çıkarmış olduğu hasar tamirat listesini gönderirler. Hurda aracı almak isteyen firmalar araca fiyat teklifi yaparlar. En yüksek fiyatı veren firma aracın hurdasını almaya hak kazanır.

Konut sigortası evimde televizyonum veya bilgisayar vb. çalınınca bunun tümünü karşılar mı?
Sigorta poliçesinde eşya –hırsızlık teminatı verilmiş ise sigorta şirketinin belirlediği teminatlar bedelinde tümünü karşılayabilir.

Hayat Sigortası’ndan sadece yaptıran kişiler öldüğü zaman mı yararlanabiliriz ?
Hayat Sigortası Vefat durumunda sevdiklerinize bırakabileceğiniz parasal bir varlık niteliği taşır. Ama bunun dışında :Herhangi bir sakatlık durumunda hayatınızı aynı şekilde devam ettirmenizi sağlar. Poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda ortaya çıkan yüksek tutarlı tedavi giderlerinizin ödenmesini düşük primlerle sağlar. Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalanılması durumunda kişilere finansal destek sağlar.

Özel Sağlık Sigortası yaptırırsam averaj olarak ne kadar öderim ve hangi hastanelere gidebilirim?
Özel sağlık sigortası primini belirleyen en önemli faktörler seçilen pakette sunulan teminatların genişliği başta olmak üzere sigortalı adayının yaşı ve cinsiyetidir. Kadın ve erkek için ayrı olmak üzere paket bazında her yaş için hesap edilmiş bir baz prim bulunmaktadır. Yaş ve cinsiyet dışında aile fertleriyle beraber veya tek başına sigorta alınmış olması,bireylerin varsa geçirmiş olduğu hastalıklar, prim ödeme şekli, ikamet edilen il de primi etkileyen faktörlerdir.Seçilen ürün paketine göre hemen hemen tüm anlaşmalı özel hastanelere gidilebilir. Dask Sigortası’nın bir kez yaptırmamız yeterlimidir? Her sene yenileme yaptırmak gerekir mi? Yıl içerisinde 1 kez yaptırmak yeterli.Zorunlu sigorta olduğu için her sene yeniletmek gerekiyor.

Motorsikletim var ve dağıtım yapıyorum. Motorsikleti işte kullandığım durumlarda hasarım karşılanır mı?
Trafik sigortasında farketmez.3.şahıslara verilen zararlar trafik sigortasından karşılanır.

Kamyonların yükü teminat altındamıdır? Bir kaza durumunda kaybedilen yükün bedeli de ödenir mi?
Evet. Taşınan yük teminatı içerisinde teminat altındadır.Ancak taşınan yükün ruhsat sahibine ait olması kaydıyla ve mutlaka yük taşımaya mahsus araçlar için verilebilir. ( Kamyon, kamyonet, tanker gibi) Taşıyan aracın uğrayacağı tam kasko hasarları sonucunda, yükün göreceği zararın teminata alınmasını sağlanabilir.

Taksi sigortası neden yüksek çıkıyor?
Ticari taksiler, gibi risk oranı yüksek araçlardır.Ticari taksiler, 7 gün 24 saat trafikte oldukları için her daim büyük risk taşımaktadırlar. Çoğu zaman normal bir ticari taksi günde 2-3 şöför değiştirmektedir.Bu şekildede Risk artmaktadır.risk artığından buna bağlı olarak fiyatlarda normal araç sigortasına göre yüksek çıkmaktadır.

Hasarsızlık indirimi hangi durumlarda uygulanır ve oranı ne kadardır?
Hasarsızlık indirimi poliçe süresince hasar talebinde bulunmama durumunda poliçenin yenileme priminde yapılan indirimdir. lk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 30,İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40,Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50,Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60 oranlarında indirim alabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortalanabilirmi? Eğer sigortalanırsa bunun fiyatı insan için olanına göre nasıl hesaplanır. Hayvan ölürse buna karşı bir sigorta varmıdır?
Evet.kedi ve köpeğinizle ilgili evcil hayvan sigortası yapılmaktadır. Irk ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın, 6 aydan büyük aşıları tamamlanmış olan ve 8 yaşından küçük tüm kedi ve köpekler için poliçe satın alınabilmektedir.Hiç beklenmedik anlarda karşılaşılabilecek, acil durum olarak tanımlanan hastalık ve/veya kaza halinde bakımını üstlendiğiniz kedi veya köpeğinizin tedavi masrafları teminat altına alınmaktadır.Hayvan ölürse buna karşu sigorta yapılmamaktadır.

Tarım sigortalarında ürünümüz normal zamana göre daha az gelirse sigortamız bunu güvence altına alır mı?
Tüm bitkisel ürünler için; Dolu, Fırtına, Hortum, Yangın, Heyelan, Deprem, Sel ve Su Baskını risklerinin neden olduğu miktar kaybı ile yaş meyve, sebze ve kesme çiçekler için doludan kaynaklanan Kalite Kaybı güvence altına alınır.

Besi hayvanlarım var (inek, keçi ve tavuk) bunlara karşı bir sigorta varmıdır?
Evet .TARSİM küçükbaş ve büyükbaş hayvan hayat sigortası yapılır.

All risks sigortası tam olarak hangi durumlarda zararımı öder?
İnşaat All Risks Sigortası: İnşaat faaliyetlerinin başlangıcından bitimine kadar geçen süre içinde, inşaat faaliyetlerine özgü ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkacak hasarların yanı sıra, Doğal afetler (deprem, sel, seylap, toprak kayması, fırtına...)Yangın, yıldırım, infilak,Hırsızlık,Şantiye-işletme kazaları,Dikkatsizlik, sabotaj ,vb. nedenlerle oluşabilecek riskler sonucu ortaya çıkan zararları öder. İnşaat sigortası yaptırmak istiyorum ancak primler çok yüksek çıkıyor bu neden acaba? İnşaat All Risks Sigortası, yapı malzemelerinin inşaat alanına indirilmesinden, tesisin kullanılmaya başlamasına kadar geçen süre içinde, doğa, teknik ve insan faktörlerinin neden olabileceği çok geniş bir risk yelpazesini güvence altına almaktadır. Proje başlangıcında sigorta bedeli olarak "ihale bedeli" esas alınabilir. İhale bedeli nekadar yüksekse ,seçilen teminatlar nekadar genişse sigorta primi o kadar yüksek çıkıcaktır.

Bir teknem var ve balıkçılık yapıyorum. Teknemi sigortalayabilirmiyim ve hangi durumlarda zararım karşılanır?
Boyu 2,5 metreden büyük olan ve ticari olarak balık avlama ruhsatına sahip tekneler ile bunlara ilişkin diğer sigorta ettirilebilir menfaatlerin maruz kalabileceği rizikoları, Tekne Sigortası Genel Şartları ile poliçede belirlenen kloz ve özel şartlara bağlı olarak denizde ya da çekek yerinde teminat altına alır. Deniz, nehir ve göl gibi seyredilebilir sularda batma, oturma, çatışma vb. rizikolar Denizde ve karada hırsızlık, yangın, yıldırım, infilak, deprem,Rıhtım ve liman tesisleriyle, kara ya da hava araçlarıyla temas ya da bunlardan düşen cisimlerin verdiği hasarlar,Başka bir tekne ile çarpışması (çatışma) sonucunda çatılan gemiye karşı yasal sorumlulukları,Kaptan ve gemi personelinin kusuru sonucu sigortalı gemiye gelebilecek zararlar,Şaftların kırılması, kazanların patlaması, gizli kusur sonucu sigortalı geminin zarar görmesi gibi zararları karşılar. Eğer kendi evimi kendim,arkadaşlarım ve diğer aile fertleri ile yapıyorsam yine de all risks sigortası yaptırmam kanuni olarak gerekir mi? Kamu yapım işleri ve ihaleye dayalı yapım işlerinde all risk sigortası kanunen zorunludur.bunun dışındaki yapım işlerinde isteğe bağlı olarak yapılabilir. Trafik sigortası yaptırmazsam kaza durumunda ne tür bir sorumluluğum olur? Öncelikle zorunlu bir sigorta olduğu için trafik sigortası herhangi bir kontrol noktasında size başlıca sorulan belgeler arasındadır. Yani trafik polisi size ehliyet, ruhsat ve trafik sigortasını başlıca sorar. bence trafik sigortasını yaptırmak için birinci neden. Daha farklı bir nedeni de söylemek gerekirse; Herhangi bir kaza anında eğer suçluysanız trafik sigortanız karşı tarafın hasarını sigorta poliçesi üstündeki limitlere göre karşılamaktadır.Eğer trafik sigortanız yoksa karşı tarafın hasarını cebinizden ödemek zorunda kalırsınız?

Eğer yolda bir hayvana çarparsam kaskom hem hayvanın parasını (sahibine ödemek üzere) hem de arabamın parasını karşılar mı?
Kasko sigortası, hasar oluşumunda sigorta sahibini güvence altına alır.Arabada meydana gelen Hasarlar kasko tarafından karşılanır.3.şahıslara yani hayvana verilen zarar trafik sigortasından ödenebilir.(kusur oranınan göre)

Şehirlerarası bir yolda lastiğim patlarsa, bu konuda yol yardımı alabilir miyim? Alabilirsem ne kadar sürede bu yardım gelir?
Kasko sigortası çerçevesinde (trafik sigortasıda olabilir) yolyardım –destek alınabilir..Aracınızın bulunduğu konuma göre gelicek yardımın süresi değişebilir.

Yeşil Kart Sigortası nedir? Neden yurtdışına çıkarken mutlaka yaptırmak zorundayım ?
Yeşil Kart anlaşmasına dahil herhangi bir ülkede bir kazaya neden olduğunuzda, başkalarına verdiğiniz maddi, bedeni zararları yada ölümle sonuçlanan kazalarda sorumluluğunuzdan doğan tazminat yükümlülüğünü o ülke yasalarına göre karşılıyan sigortadır. Yeşil kart Sigortası, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir. Bu sigortanın tanzimi ile her ülke sınırında, Ülkenin Mecburi Trafik Sigortasını yaptırma zorunluluğu ortadan kalkmış olur.

Yurtdışına eğitim için gitmeyi planlıyorum. Buradan sigorta yaptırırsam, orada da bu sigorta benim sağlık giderlerimi karşılar mı?
Yurtdışında bulunan süre içinde ,sigortalının başına gelicek kaza yada hastalıklarla ilgili gerekli sağlık harcamalarını poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılar.

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |