3 dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.
Türkiye' nin her yerinden hemen arayın 0312 331 00 00
dakikada teklifiniz hazır!
Bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıs veya firmalar ile paylaşılmaz. En kısa sürede bir sigorta / kasko danışmanımız sizinle irtibata geçecektir.
Ek bilgileri verirseniz,
size dönüşümüz
hızlı olacaktır.

Yurtdışı Eğitim Sigortası

yurtdışı eğitim sigortası

Sigorta Express güvencesiyle eğitiminiz süresince hem seyahatinizi hem eğitimizi hem de sağlığınızı teminat altına alabilirsiniz.

Yurtışında eğitiminiz süresince karşılaşabileceğiniz kazalarda yaralanma ya da hastalık sebebiyle tıbbi tedavi masraflarınız, yine yaralanma ya da hastalık sebebiyle sigortalının nakli, hastalıktan sonra sigortalının ülkesine nakli, can kaybı durumunda cenazenin nakli, birinci dereceden akrabalardan birisinin vefatı dolayısıyla ülkeye dönüş seyahati sigorta poliçenizde bulunmaktadır.

Sigorta poliçenizde bulunan ana talimatların yanı sıra tercihleriniz doğrultusunda poliçe teminatlarınızı genişletebilirsiniz.

Yurtdışı seyahatinizin iptal olması durumunda sigorta şirketimize poliçe başlangıç tarihinden itibaren en geç 24 saat önce haber verir, poliçeyi şirketimize iade ederseniz puliçenizi iptal ettirebilir, sigorta priminizi de geri alabilirsiniz.

Yurtdışında eğitime giderken başınıza gelebilecek aksilikler için kendinizi Yurtdışı Eğitim Sigortası ile garanti altına alabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Seyahat Sigortası; eğitim sebebi ile yurtdışına giden kişileri geniş teminatları ile kapsayan poliçe çeşididir. Ayrıca bu ürün uzun süren yurtdışı eğitimleri için hazırlanmıştır ve uygulanan standart teminatlarla beraber nakit avans, geri dönüş seyahatinin sağlanmasının yanı sıra kefalet ücretlerinin ödenmesi gibi birçok geniş teminatlarla genişletilmiştir.

Yurtdışı eğitim sigortası sadece eğitim amaçlı yapılan poliçedir. Yurtdışı seyahatleri için maksimum 18 ile 65 yaşa kadar geçerlidir. Gezi veya turistlik amaçlı ya da farklı bir amaçla Yurtdışı Eğitim Sigortası yapılamaz, yapılması durumunda da hükmü yoktur.

Yurtdışı Eğitim Sigortasının kapsamları geniş alana yayılmıştır. Yurtdışı Eğitim Sigortası, tıbbı tedavi teminatı, Sigortalı olan kişinin seyahati ve nakli, Sigortalı kişinin daimi olan ikametgaha nakli, Sigortalı kişinin cenaze nakli Teminat kapsamındadır. Ayrıca bagaj kaybı ve çalınmaz gibi olabilecek aksi durumlar, bagajın bulunması ve bagajın sigortalı kişiye ulaştırılması, gecikmeli bagaj da teminat altına alınmıştır. Geniş kapsamı olan Yurtdışı eğitim sigortası, kişiye uygulanacak tedavi durumunda aile üyelerinden birilerinin konaklaması ve sigortalı kişinin tedavisi ile ailesin den birinin vefatı durumunda geri dönüş seyahati ve tıbbi danışmanlıkta teminat altındadır. Bu teminatlar; Sigortalı kişi Türkiye sınırları içerisine girdiği andan itibaren geçerliliğini yitirir.

Yurtdışı eğitim sigortasında teminatlar ve limitler poliçenize göre değişiklikler göstebilir. En önemli olan nokta sadece sigortalı kişiyi teminat altına alınır. Başka bir aile ferdi bu poliçeden yararlanamaz ve sigortalı hariç kimse poliçeden hiçbir şekilde hak talep edemez. Yurtdışı eğitim sigortasında teminatlar ekle çıkar yöntemi ile oluşturulabilir. Yani sigorta yaptıracak kişinin isteğine bağlı olarak poliçe üzerinde değişiklik yapılabilir.

Yurtdışı eğitim sigortasının ayrıntıları şu şekildedir. Standart şekilde yapılan seyahat sigortası poliçesinden en büyük farkı poliçenin seyahat süresi boyunca geçerli olmasıdır. Poliçe Türkçe düzenlemesinin yanı sıra İngilizce olarak ta düzenlenir.

Yurtdışı Eğitim Sigortası poliçe tarihlerini Sigorta yaptıracak kişinin eğitim sürecine bağlı olarak belirlenir. Bu süre 1 haftadan başlar 1 seneye kadar uzayabilir. Ama minimum 1 hafta, maksimum 1 yıl şeklinde düzenlenmektedir.

0(312) 331 0000 (pbx)
Türkiye' nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.
Bu sayfayı görüntüleyerek Kullanım Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Copyright © 2015 - 2016 Tüm hakları saklıdır. |